Doktor Şifa'ya hoş geldiniz. Eğer hekimseniz sisteme girerek sorulara cevap vererek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Doktor bey benim boynumda 3 tane fıtık başlangıcı var bir tane de bel fıtığı başlangıcı var.

0 oy
125 okundu
4, Temmuz, 2014 Beyin ve Sinir Cerrahisi kategorisinde nurhan tarafından  soruldu
Çok fazla ağrılarım oluyor ayaklarımın altı aşırı yanıyor buz koyuyorum ama geçmiyor adet dönemi yaklaştığında ağrıları o kadar çok artıyor ki hareket edemiyorum. bacaklarımın belimin içinden bir şeyler çekiliyor sanki diclomec ve muskoflex diye ilaç kullanıyorum ama ağrılarım hiç hafiflemiyor ne yapmam lazım.
1 cevap

+1 oy
17, Ağustos, 2014 Uz.Dr. Mustafa AÇIL (FTR uzmanı) (6,740 puan) tarafından  cevaplandı
Sevgili üye,

Öncelikle geçmiş olsun

boyun ve bel ağrılarının sebeplerinden olan diskopatiler, ya da halk tabiri ile fıtık, nadiren ağrılarınızın kaynağıdır. Yani daha doğru bir ifade ile, fıtık yada fıtık başlangıcı çok yaygın olmasına rağmen, ağrı kaynağınız çoğu zaman onlar değildir. Şöyle bir örnek vereyim ki, bel ağrısı nedeniyle yapılan başvuraların %5-10 civarı fıtık kaynaklıdır, ve bunlarında azı cerrahi adayıdır. İlaçlardan fayda görmemeniz olağan dışı bir olay değil ve sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. bulunduğunuz ilde bir fizik tedavi hekimine başvurmanızı öneririm.  Olası tedavi yöntemlerinizi arasında, ilaç değişikliği, tanınıza uygun fizik tedavi yöntemleri, nöralterapi, akupunktur yer almaktadır.

İyi Günlerde Kalın

...