Doktor Şifa'ya hoş geldiniz. Eğer hekimseniz sisteme girerek sorulara cevap vererek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.


Kitap okurken baş ağrısı

+1 oy
624 okundu
Merhabalar.

Kitap okurken başım ağrıyor. Sebebi ne olabilir?

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.
11, Kasım, 2013 Baş ağrısı kategorisinde Mahir tarafından  soruldu
1 cevap

+1 oy
Merhabalar.Bu soruda yasinizi belirtmemissiniz ancak yas onemli.Ozellikle 40 yas ustundekilerde presbiyopi dedigimiz yakini gorme problemi ortaya cikmakta ve goz mercegi kitap okurken vb yakin gorme gerektiren durumlarda tam olarak odaklama saglayamamaktadir.Bu da bir muddet sonra bas ve goz agrisina sebep olmaktadir.40 yas altinda ise hipermetropi ve astigmatizm gibi durumlarda yine goz ve bas agrisi olabilir.ister 40 yas alti isterse 40 yas ustu olsun genel bir göz muayenesi olarak herhangi bir problem olup olmadigi arastirilmalidir.
11, Kasım, 2013 Op.Dr.Süleyman Günaydın (57,800 puan) tarafından  cevaplandı
Ağız Çene Cerrahisi, Ağrı, Akciğer Kanseri,Akupunktur ile Zayıflama, Alerji, Cilt Gençleştirme, Anemi, Astım, Bacak Estetiği, Damar Tıkanıklığı, Bademcik ve Geniz Eti, Bağımlılık, Baş Ağrısı, Bel Kayması,Botoks ve Dolgu, Beyin Cerrahisi, Burun Estetiği, Depresyon, Çocuk Ortopedisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Diş İmplantı, Diş Protezi, Diz ve Bel Kireçlenmesi, Epilepsi, Erkek Kısırlığı, Sertleşme Sorunu, Evlilik Terapisi, Gebelik, Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genel Cerrahide Laparoskopi, Genital Siğil, Göz Kapağı Hastalıkları, Gülüş Tasarımı, Peygamber Sünneti, Hemoroid(Basur) ve Çatlaklar,Horlama, Uyku Apnesi, İnmemiş Testis,İşitme Kaybı, Jinekolojide Laparoskopik Yöntemler, Kalın Bağırsak Kanseri, Katarakt, Koah, Lazer Epilasyon, Lazer ile Göz Tedavileri, Lenfoma, Meme Büyütme. Sitedeki bilgiler bilgilendirme amaçlı olup teşhis ve tedavi amacı taşımaz. Uzman Doktora Soru Sor
...