Doktor Şifa'ya hoş geldiniz. Eğer hekimseniz sisteme girerek sorulara cevap vererek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

İdrarda asiri yanma ve tam bosalamama

+1 oy
48 okundu
29, Haziran, 2017 Üroloji kategorisinde Malatya44 (150 puan) tarafından  soruldu
Sayin hocam idrarda asiri yanma ve tam idrar yapamama sorunum var daha önce iki defa doktora gittim test yaptirdim cinsel yolla bulaşan birseyim olmadigi soylendi ikisinde de ilaç yazildi buscopan ve birde antibiyotik onleri kullaninca anlik rahatlama geliyordu ama ilacin etkisi geçince yine yanma devam ediyor ayrıca boşalma sorunu da yasiyorum elle boşalınca meniyi tam atamiyorum penisin altındaki damara baski yapmasam meni tam disari cikmiyor kendi cabamla cikariyorum meniyi ve sonrasında idrari yapinca asiri derecede yanma oluyor bazen tam bobreklerime  kadar agrisi vuruyor (bu arada bobreklerimdede sıkıntı yok ultrason vs cektirdim) sanki penisin içerisinde bir yara veya başka birşey varmisda idrar yapmama ve meniyi atmama engel.oluyormuş idrar temas edince de asiri yanma yapiyormus gibi oluyor sizce bu nedir hocam tedavisi varmidir lütfen yardimci olurmusunuz şimdiden teşekkürler
1 cevap

0 oy
2, Temmuz, 2017 Dr.Ali Hatay (224,470 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar;

Öncelikle Geçmiş olsun;

İdrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma, sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yapılmalıdır. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur. Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır. Taş, kum, böbrek kisti sık idrara çıkmaya neden olur. Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.
.

 

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
Bir "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterde artar.
                                      
YAZILARIM ve MAKALELERİM:
Penis Boyu neden önemlidir?
Genelev Gerçeği
Varikosel ve tedavisi
Masturbasyon zararlı mıdır?
Erken Boşalma ve tedavisi:
Sertleşme Sorunu ve Tedavisi
Prostat iltihabı ve Tedavisi
Homoseksüellik ve Eşcinsellik
Porno ve zararları:
Böbrek Hastalıkları
Böbrek ve Oruç
Tıbbi Sünnet ve Faydası
İdrar Damlaması ve İstibra
Yukarıdaki konulara ulaşmak için alttaki linki kullanın
              http://www.dralihatay.com/makaleler.html  

Diğer soru ve cevaplar için web sitemdeki linklere bakabilirsiniz.
                        http://www.dralihatay.com 


...