Doktor Şifa'ya hoş geldiniz. Eğer hekimseniz sisteme girerek sorulara cevap vererek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Lutfen yardim edin ne yapicagimi sasirdim daraldim artik.

0 oy
53 okundu
11, Şubat, 2016 Psikoloji kategorisinde Hilal123 (120 puan) tarafından  soruldu
Öncelikle merhaba. 17 yaşındayim. Birinci sorunum eşyalara tekrar dokunmak zorunda olmak yada herhangi biseyi yapmak yada yaptırılmak yani beynimde biri beni yönlendiriyor ve onu yapmak zorunda hissediyorum kendimi engellemeye calistigimda yapmadigimda kendimi gun boyu gunler boyu rahatsiz hissediyorum. Ikincisi cok ayrintili dusunuyorum en ufak olayi bile kafamda cok baska yerlere cekiyorum ve dusunmem beni bunaltiyor artik cogu seyi abarttigimi biliyorum ama bildigim halde devam ediyorum. Ucuncusu yaptigim bazi seyleri unutuyorum ama sadece o anı unutuyorum misal sabah dis fircaladim mi diye tereddutte kaliyorum. Arkadasimla konusmami hatırlamıyorum ve cok dikkat eksikligi problemim var ayrica sacma sapan şeylere hemen sinirlenip sanki en kotu kisi ben misim gibi hissediyorum.
1 cevap

0 oy
12, Şubat, 2016 evioky (200 puan) tarafından  cevaplandı

Tatlım merhaba sanırım hiç bir doktor cevap yazmıyor bize.Bari birbirimize olmaya çalışalım. Bu bunalım modundan çık bence hemen yoksa sonun hayırlı gözükmüyor.Şimdi diyeceksin nasıl.Unutmaki kendi kendimizin doktoruyuz.Ağrılarımızı bbile azaltıyorsak neden deprasyonumuzu azaltamıyalım.Kendi kendine telkinde bulun.İyi olacağım, kafama takmıyacağım diye. İllede yapamıyorsan bir psikiyatrise git ama sadece ilaç veriyorlar.Bu arada deprasyonda vucutta bir maddenin az salgılanmasından bahsediyordu tv de bir doktor Bunuda yürüyüş yaparak salgılatabilirmişiz öyle söyledi.Hadi bakalım görelim seni.Bol şanslar.

23, Şubat, 2016 evioky (200 puan) tarafından  yorumlandı
Daha iyisindir umarım ???

...