Doktor Şifa'ya hoş geldiniz. Eğer hekimseniz sisteme girerek sorulara cevap vererek kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

çok zayıfım,kilo aldırıcı ilaç tavsiye edebilir misiniz?

+2 oy
208 okundu
27, Ekim, 2013 Dahiliye kategorisinde Kemal tarafından  soruldu
27, Ekim, 2013 admin tarafından düzenlendi
19 Yaşındayım 1,77 boy ve 52 kilodayım,bu sorun için defalarca doktora gittim ama hşçbir zaman sonuç alamadım bir sorun yok kilon iyi deyip geçiştirdiler ama gerçekten ço zayıfım umarım bana yardımcı olabilirsiniz,insanlar acıyarak bakıyorlar ve bu durumdan aşırı şekilde bıktım,bileklerim küçük bi çocuk bileğş gibi,bunun ilaçlı kısa sürede çok etkilş bir yöntemi var mı lütfen yardımcı olun..
2 Cevaplar

+1 oy
2, Kasım, 2013 Op.Dr.Süleyman Günaydın (60,400 puan) tarafından  cevaplandı
merabalar.kişinin boy ve kilosunun orantılı olup olmadığının belirlenmesi için beden kitle indeksi(BKİ) denilen bir ölçü kullanılır ve bu da kişinin kg cinsinden vücut ağırlığının metre cinsinden boyunun karesine(metrekare) bölünmesiyle elde edilir.Sizin verdiğiniz ölçülere göre BKİ değeriniz 16,5 civarında bir değer çıkmakta ve bu erişkinler için normal değer olan 18,5 değerinin altındadır. Bu yüzden zayıf olarak nitelendirilen gruptasınız.Kilo almanız içinse öncelikle belli bir takım hastalıkların (hipertiroidi,bağırsak parazitleri,tüberküloz vs ) ekarte edilmesi için doktorunuza başvurmanızı önerir ayrıca bir diyetisyen desteği almanızı da tavsiye ederim.
+2 oy
7, Kasım, 2013 DYT. ASUMAN ERDOĞAN (400 puan) tarafından  cevaplandı
Merhaba, Öncelikle sunu belirtmek isterim herhangi bir ilacla agirlik kazanimi veya kaybi olmaz. Bu tarz ilaclar sizi isteginize ulastirir gibi gorunse de diger organlara hasar verecektir. Ayrica egzersiz ve düzenli saglikli bir beslenme olmadan kazanilan agirlik , sizde istenmeyen karin ve kalca cevresi yaglanmasina sebep olacaktir. Bu nedenle doktorunuzun on gordugu tetkikler yapildiktan sonra duzenli beslenme ve sporla istenilen sonuca ulaşabilirsiniz.

...